Hlavným cieľom projektu je doplnenie a dotvorenie kvalitného fondu. Vedomostná spoločnosť sa opiera o vzdelanú populáciu, pričom knižnice sú od nepamäti nositeľmi vzdelanosti a osvedčenými inštitúciami pri zhromažďovaní a uchovávaní informácií, s jedinečnou strategickou príležitosťou ovplyvniť vzdelanostnú a vedomostnú úroveň obyvateľov.
Knižnica bez dostatku novej knižnej produkcie stráca svoju prioritu – zabezpečovať a sprístupňovať aktuálne zdroje informácií širokej verejnosti.
Nové tituly kníh sa spracovávajú a zaraďujú do knižničného fondu a budú náležite spropagované p. Rudolfínou Rieckou, ktorá sa zodpovedne a s nadšením stará o chod našej obecnej knižnice v Ladcoch a týmto pozýva všetkých čitateľov a záujemcov všetkých vekových skupín do priestorov knižnice, aby si mohli vybrať a zapožičať niektorý z novonakúpených knižných titulov.
Obecná knižnica sa nachádza v priestoroch budovy kultúrneho domu, resp. obecného úradu. V roku 2016 si knižnica pripomenie 90. výročie od doby, kedy Matica slovenská poslala obci tridsať kníh (r. 1926). Tento akt bol súčasťou projektu, v rámci ktorého mienila Matica slovenská posielať postupne sady kníh na všetky obce a za pomoci miestnych výborov a škôl mali vznikať obecné knižnice. Tento zámer sa v Ladcoch vydaril vynikajúco. Vo februári v r. 1927 dostali opäť tridsať knižiek, obec dala zhotoviť pre knihy skriňu, ktorá bola umiestnená v škole a učitelia začali občanom postupne požičiavať prvé knihy. Fond knižnice sa postupne rozrástol tak, že v roku 1931 schvaľuje obecné zastupiteľstvo knižničný výbor.
V deväťdesiatych rokoch prevzal knižnicu do správy Obecný úrad v Ladcoch. Napriek finančným problémom a enormnému zdraženiu kníh sa podarilo v 90 – tych rokoch udržať knižnici štandardné ukazovatele. Po nástupe nového tisícročia sa obec začala prioritne venovať budovaniu infraštruktúry a knižnici sa nedostávala taká pozornosť, ktorú by si zasluhovala.
Dnes má obec od konca roku 2014 nové vedenie, ktoré má záujem prinavrátiť knižnici a jej čitateľom popularitu, ktorú mala pred rokmi. Dopĺňanie knižničného fondu bolo v predchádzajúcich ôsmich rokoch realizované len sponzorsky, čo negatívne poznačilo záujem čitateľov o knižnicu. Od roku 2016 obecné zastupiteľstvo vyčlení minimálnu čiastku z rozpočtu obce, ktorá bude pravidelne určená na dopĺňanie knižničného fondu s cieľom prinavrátiť knižnici pôvodnú popularitu.
Vedenie obce si je vedomé, že ani toto opatrenie nebude postačujúce a hľadá iné zdroje na financovanie nákupu knižného fondu, čoho dôkazom je aj schválená žiadosť o projekt pre obecnú knižnicu.