Projekty financované EÚ

Mladí športovci ako vzor pre budúcu generáciu

Našu obec si dlho spájame s futbalom a stolným tenisom, ale v posledných rokoch sa do popredia dostávajú aj ďalší športovci, ktorí svojimi výsledkami robia radosť celej obci. Bežci z Ladiec už niekoľko rokov úspešne reprezentujú našu obec na rôznych podujatiach a svojimi výkonmi dokazujú, že šport má v Ladcoch silné zastúpenie. V mesiaci august sa opäť viacerí z nich ukázali v skvelej forme a priniesli domov cenné umiestnenia.

Medzi najvýraznejšími mladými športovcami je Melánia Králová, talentovaná bežkyňa, ktorá sa 10. augusta zúčastnila Rajeckého polmaratónu. V silnej konkurencii takmer 550 bežcov sa na náročnej 21,1-kilometrovej trati umiestnila na skvelom 14. mieste vo svojej kategórii.

O týždeň neskôr, 17. augusta, sa v malebnej obci Čičmany konal populárny beh "Behaj lesmi". Na 11-kilometrovej trati sa stretli súrodenci Samuel a Melánia Královci, kde si zmerali svoje sily opäť s takmer 550 športovcami. Samuel obsadil výborné 4. miesto, zatiaľ čo jeho sestra Melánia, ktorá ešte stále naberá skúsenosti, si vybojovala 12. miesto. Tieto výsledky dokazujú, že súrodenci majú pred sebou sľubnú športovú budúcnosť a ich úspechy sú dôkazom tvrdej práce a odhodlania, ktoré vyústili do týchto pekných výsledkov.

Medzi úspešných bežcov z Ladiec patrí aj Silvia Šrámeková, ktorá si v Čičmanoch vo svojej kategórii vybojovala krásne prvé miesto. Jej výsledok je skvelým príkladom toho, ako tvrdý tréning a odhodlanie prinášajú svoje ovocie.

Na rovnakom podujatí sa predviedla aj ďalšia bežkyňa z našej obce, Katarína Koyšová. Tá sa odvážne postavila na štart dlhšej, 21-kilometrovej trate, a v silnej konkurencii obsadila pekné 18. miesto. Katarínin výkon je hodný obdivu, pretože tento náročný beh si vyžadoval nielen vynikajúcu kondíciu, ale aj vytrvalosť a psychickú odolnosť.

August bol pre ladeckých športovcov úspešný aj v cyklistike. V nedeľu 25. augusta sa Jakub Koyš zúčastnil prestížneho cyklistického preteku L’Etape v Bratislave. V kategórii "The Ride" na 60-kilometrovej trati sa medzi takmer 600 pretekármi prebojoval na výborné 3. miesto. Tento úspech je ďalším dôkazom toho, že v našej obci vyrastajú športovci nadšenci, ktorí sa neboja výziev a dokážu sa presadiť aj na najvyššej úrovni.

Títo mladí športovci nielen reprezentovali seba, ale svojimi úspechmi robia radosť celej obci Ladce. Prial by som si, aby ich výkony boli motiváciou aj pre ostatné deti a mladých ľudí, a aby ich príklady pritiahli k športu, a aj takýmto spôsobom rozvíjali svoje schopnosti a zručnosti.

Text: Ing. Jaroslav Koyš